top of page

החודש לפני.. והפעם שנה לקורונה בפברואר

בוקר טוב לכולם וראש חודש שמח.. אז בשעה טובה החודש אנחנו חוגגים כמעט שנה לעידן הקורונה (מי היה מאמין פעם היה לנו חיים).. חודש פברואר מביא איתו שלל אירועים שמחים.. בין השאר חג האהבה או יום המשפחה (בחיי הרסו למסעדות ובתי המלון השנה).. אני רוצה לנצל פלטפורמה זאת ולהציע לקנות למשפחתכם לקראת יום המשפחה מתנות תוצרת הארץ.. ככה נוכל לסייע ולתרום לעסקים ישראלים. כמו כן מידי שנה בסוף החודש מתקיים לו מרתון תל אביב שלצערנו השנה לא יתקיים (לי אישית אין כוונה לרוץ בבית ולרשום את עצמי באפליקציה..).. שנה שעברה עוד הספקתי ללכת (ושבוע וחצי אחר כך היה סגר). נקווה שבשנה הבאה יתקיים כרגיל. ולאחר ההקדמה נעבור לאירועי חודש פברואר, החודש הקצר בשנה ונתחיל בישראל ומשם נעבור לעולם כולו.


נתחיל בימי השלטון הבריטי בארץ בזמן מלחמת העולם השנייה, החודש שוטרים בריטים לכדו את מנהיג תנועת הלח"י, אברהם שטרן (המכונה יאיר) ורצחו אותו. חשוב לציין שהאירוע כולו התרחש בזמן מלחמת העולם השנייה בשעה שמרבית הישוב היהודי בארץ דחה את המאבק נגד הבריטי וסייע לאלו במאבק מול הנאצים.


עברו שנים, כמה מדינה ואויבים לנו לא חסר (מה חדש) .. ובעשירי לפברואר 1970 שלושה מחבלים תקפו מטוס אל על במינכן, בין הפצועים הייתה השחקנית חנה מרון. בעקבות האירוע גולדה מאיר, ראש ממשלת ישראל, הודיעה חגיגית שידה הארוכה של מדינת ישראל תפגע במחבלים (רמז עווה המוסד הישראלי). כתבה שפורסמה לפני שנה על האירוע.


וקצת אירועים שמחים (לא הכול רע כאן). החודש בשנת 1977 מכבי תל אביב ניצחה לראשונה את צסק"א מוסקבה.. למי שלא יודע הקריאות (או אה מה קרה צסק"א אכלה אותה... זה מאז).. שנה מאוחר יותר יצא לאור סרט הבורקס הישראלי המפרסם אסקימו לימון.


עברו השנים וכפי שציינו פה לא משעממם לעולם , אז בשנת 1985 נוסדה תנועת חיזבאללה (נסראאלה הגיע יותר מאוחר.. קודם היה מנהיג אחר אותו ישראל רצחה בשנות ה-90).. תנועת חיזבאללה נוסדה בתמיכה איראנית ופעלה ופועלת במשך השנים נגד מדינת ישראל והעורף הישראלי. ללא ספק שקט מאז לא ראינו מכיוון לבנון. קצת על התפתחות התנועה


וכאילו חסרות צרות מבחוץ יש גם צרות מבפנים, החודש בשנת 1994 ברוך גולדשטיין רצח 25 מתפללים מוסלמים בטבח במערת המכפלה. אז למי שלא יודע גולדשטיין, רופא במקצועו, הצליח ברצח לזעזע את כל המזרח התיכון.

וקצת אירועים עצובים לסיום..

החודש בשנת 2003 מעבורת החלל קולומביה חזרה לישראל ולא שרדה את החזרה, על סיפונה היה האסטרונאוט הישראלי, אילן רמון, טייס קרב בחיל האוויר הישראלי ותושב בעיר רמת גן. לאחר מותו אשתו רונה הקדישה את מיטב זמנה לקידום החינוך לחלל ומדע בארץ (גם היא הייתה תושבת רמת גן) ולצערנו היא נפטרה לפני שנה מסרטן. למי שמעוניין לסייע ולתרום לקידום הנושא.


וכמובן כפי שהבטחנו החודש לפני שנה התגלה המקרה הראשון של קורונה בארץ ומאז חיינו לא חזרו לשגרה.. אז קצת למזכרת ככה זה נראה בזמנו.


ואחרי שסיימנו ישראל נעבור קצת לעולם הגדול.. גם שם קראו דברים בפברואר..

החודש בשנת 1945 נערכה ועידת יאלטה, ועידה שהתקיימה לקראת סיומה של מלחמת העולם השנייה, בה בעלות הברית דנו על תוכניות "ליום שאחרי היטלר".. או במילים אחרות כאן כבר התחילה המלחמה הקרה.


מספר שנים מאוחר יותר, לאחר מות אביה אליזבת השנייה מוכתרת למלכת אנגליה.. ומאז היא והכובעים עדיין שם.. (שנה מאוחר יותר היה טקס ההכתרה הרשמי..)


ולסיום קצת אירועים שמחים שקרו:

בשנת 1455 הודפס לראשונה ספר: הלו הוא התנ"ך.

בשנת 1884 יצא לראשונה מילון אוקספורד המפורסם (כן היו ימים בלי תרגומון של גוגל..)

בשנת 1960: נוסדה שדרת הכוכבים המפורסמת בהוליוודובשנת 2004: נוסד הפייסבוק.. תחשבו איך חיינו אז בלי קבוצת צעירי רמת גן?

זה הכול להפעם.. בתקווה ליציאה מהסגר והקורונה בקרוב ולשנה הבאה במרתון תל אביב 😊

אשמח לשמוע תגובות, דעות והצעות

הילה

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page