השבוע לפני 16.5-22.5

עודכן ב: 10 אוג 2020

אז אחרי שסיימנו את עידן הקורונה (או אנחנו במשבר אפטר קורונה..) הגיעה העת בשעה טובה ומוצלחת להקים ממשלה בישראל. אני אגיד כל ממשלה כאן יותר מצחיקה מהקודמת. צר לי להגיד האחיין שלי בן 11 חודשים מסוגל להיות שר יותר מקצועי ממה שהולך כאן. לחצי מהשרים תיק פלילי במשטרה, החצי השני לא סיים 12 שנות לימוד והכול מנוהל על הדרך, רפובליקת בננות בקיצור.


זה מביא אותי ישירות לאירועים שקרו השבוע בהיסטוריה. אז כפי שהיום כל הפוליטיקה נראית כמו שהיא נראית פעם זה היה אחרת. פעם ראש ממשלה הלך לגור בצריף, אנשים היו צנועים ולא קראת בעיתון כל שני וחמישי על הביזיונות החדשים. אז בשנת 1948 מייד לאחר הקמת המדינה חיים ויצמן נבחר להיות הנשיא הראשון. אז להבדיל מהנכד הגאון שלו (ראה ערך עזר ויצמן), חיים ויצמן היה איש משכמו ומעלה כמו שאומרים. מדען, פעיל ציוני לאורך השנים, בהחלט בן אדם שראוי להיות נשיא מדינת ישראל.


נמשיך קצת עם תולדות הפוליטיקה הישראלית, ב17 למאי 1977 התרחש המהפך. אז מה זה המהפך? המהפכה זו הפעם הראשונה שגוש הימין זכה ברוב הקולות והקים ממשלה בישראל. מי היו המעומדים העיקרים: מנחם בגין ושמעון פרס. מיותר לציין שפרס הפסיד (לדעתי הוא היה מפסיד גם בבחירות לוועד כיתה ג') ומנחם בגין נבחר להיות ראש ממשלת ישראל. עכשיו נעזור לרגע את נושא הימין והשמאל. אם יש ראש ממשלה שאני מעריכה זה מנחם בגין. יצא לי לקרוא עליו לא מעט (בזמני הפנוי אני לומדת תואר שני בביטחון וטרור למי שתהה) ואני חייבת לציין התרשמתי רק לטובה. מנחם בגין היה צנוע , היה נשואי לאישה אחת (ולא ניהל שבע פרשיות מהצד), הוא היה איש של עקרונות (כל נושא קבלת כספים מגרמניה) ובסופו של יום הוא גם חתם על הסכם שלום עם מצרים. בנוסף לכך הוא לא ניהל דברים בסודות, חמש דקות אחרי שישראל תקפה את הכור בעיראק, בגין הופיע בטלוויזיה והכריז "אנחנו ההינו שם, בהצלחה לכולם". באמת אישיות למופת. אז למי שרוצה להיזכר במהפך..


וקצת מה היה לנו בעולם השבוע, בשנת 1990 התרחש רגע היסטורי בו ארגון הבריאות העולמי מסיר את ההומוסקסואליות מרשימת הפרעות הנפש. למי שלא ידע (ולצערנו גם היום בעיינים של ציבור מסוים בישראל) נטייה מינית נחשבת כמחלת נפש. צעד זה ש ארגון הבריאות העולמי והשינויים שחלו עשורים שבאו מאז מראים לנו את הצורך לקבל כל אדם באמונתו ודעתו. לי אישית מאוד צרם בלב כל נושא הפונדקאות בישראל.


אירוע קצת מצחיק, בשנת 2011 אפר געשי מן ההתפרצות של הר געש תת-קרחוני פעיל בדרום מזרח איסלנד, התחיל לשבש את התעבורה האווירית ברחבי צפון ומערב אירופה. אז זה באמת נשמע ביג דיל, אבל שקוראים על זה היום, כאשר הסיכוי שנוכל לטוס בקרוב לחול זהה לסיכוי שנהיה מדינה נורמטיבית, זה נראה לא כזה נורא.ולסיום אירועים שמחים (גם זה חשוב). אז ככה. בשנת 2014 מכבי תל אביב זכתה בגביע היורוליג, בפעם השישית בתולדותיה (והכלבה של ההורים שלי חטפה כמעט שבץ מהצעקות שהיו ברחוב..). בשנת 2018 יורש העצר (לשעבר..) הנסיך הארי התחתן עם מייגן מרקל והשאר כפי שאומרים היסטוריה (תאמת אני מתה על שני האנרכיסטים האלו, עושים מה בראש שלהם, אהבתי) ולסיום, למי שהספיק לשכוח לפני שנה נערכה כאן תחרות האירוויזיון בתל אביב. אני לא שוכחת את כל הריבים איפה תהיה התחרות (ירושלים או תל אביב), מי ינחה, איך נתמודד עם הפקקים.. היו ימים 😊. החתונה המלכותית למי שרוצה להיזכר..


אז זה הכול לשבוע, שיהיה שבוע טוב וחג שבועות שמח (החג הראשון מזה כמה חודשים שכנראה יהיה אפשר לחגוג ולא ב ZOOM ).

הילה.

0
  • טלגרם
  • ווטסאפ
  • Google Play Social Icon
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Grey Facebook Icon

תרגישו חופשיים ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הווטסאפ שלנו: 0559384488 אבל אפשר גם באמצעות הטופס:

כל הזכויות שמורות ל"מה הלו"ז" ©2018