השבוע לפני 18.7-24.7

עודכן ב: 10 אוג 2020

אז אחרי שניסינו נואשות להבין את מגבלות הקורונה החדשות.. שדרך אגב רק לי הן מראות עד כמה הממשלה מנותקת מהמציאות. מתי ראיתם מספרה שפתוחה ביום שבת? אילו חנויות פתוחות בשבת? מדינה קרקס. נעבור לאירועי השבוע.. שהיה דווקא מעניין בהיסטוריה האנושית.

ונתחיל במחוזותינו, ארץ ישראל.. בשנת 1922 אושר (בשעה טובה אחרי 4 שנים) המנדט הבריטי על ארץ ישראל. קצת היסטוריה היו היה פעם שלטון טורקי פרימיטיבי בארץ והארץ נוהלה כמו אנרכיה (רצית משהו מהמשל? תן כסף ושוחד זה יעבוד..). ואז באה המלחמה הגדולה (ככה קראו למלחמת העולם הראשונה) וכבש השלטון הבריטי את הארץ..(אפילו היו יהודים שעזרו להם לכבוש..). וכולם שמחו הבריטים אמרו שינסו לבנות בית לאומי.. התושבים אמרו "בריטים זה אנשים מודרניים מתקדמים" ולאחר 4 שנים אושר המנדט הבריטי לארץ ישראל ע"י חבר הלאומים. מה שמוביל אותנו לאירוע הבא, פיצוץ מלון המלך דוד בירושלים בשנת 1946 ע"י האצ"ל. אז עברו השנים וכולם רצו שהבריטים כבר יצאו מכאן (ונקים בית לאומי..) ואז עשו כל מיני פעולות כדי לסלק אותם. אחת הפעולות השנויה במחלוקת עד היום הייתה פיצוץ מלון המלך דוד בירושלים.. ששם הייתה המפקדה הבריטית והיום זה אחד המלונות היותר יוקרתיים בארץ.


ולסיום ארצנו הקטנטונת בשנת 2018 התרחשה המחאה הלהט"ב. למי שהספיק לשכוח (בכל זאת יש קורונה בחודשים האחרונים) מדובר על מחאה מוצדקת וחשובה על זכותם הבסיסית של אזרחים שומרי חוק, עובדים ומשלמי מיסים להביא ילדים לעולם במדינה בה הם חיים (ולא לנסוע לחצי השני של כדור הארץ כדי להפוך להורים).


ונעבור קצת לעולם, שם היו בעיקר אירועים שמחים. אז ככה בשנת 1969 בתאריך ה-20 ליולי החללית אפולו 11 נוחתת על הירח. ניל ארמסטרונג ובאז אולדרין הם האנשים הראשונים שהולכים על פניו. וכפי שנאמר "צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות'. (סרטון)


כמה שנים מאוחר יותר המתאמנת האולימפית נדיה קומנץ' מקבלת לראשונה ציון 10 בתחרות אולימפית. נדיה הייתה ידועה שנים כאחת המתאמנות המרשימות בהיסטוריה של הספורט.


וכמובן איך אפשר לשכוח בשנת 1986 הנסיך אנדרו (כן זה שהיו איתו פרשיות לפני כמה חודשים) ושרה פרגנסון מתחתנים (ואחר כך הם התגרשו והיה ש-מ-ח).


ולסיום השבוע בשנת 2017 מיקרוסופט הסירה רשמית את תוסף הצייר ממהדורת העדכון של windows 10 לאחר 32 שנים.


ואיך שכחנו השבוע היה יום הגלידה הבינלאומי 😊 .. אז יאללה תזמינו גלידה הביתה (למי שלא יוצא למסעדות בימים אלו) וסוף שבוע טוב. הילה

0
  • טלגרם
  • ווטסאפ
  • Google Play Social Icon
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Grey Facebook Icon

תרגישו חופשיים ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הווטסאפ שלנו: 0559384488 אבל אפשר גם באמצעות הטופס:

כל הזכויות שמורות ל"מה הלו"ז" ©2018