מה דעתנו על קורסים של אומנות הפיתוי שמלמדים איך להתחיל עם בחורות?

עודכן ב: 18 אוג 2020

אתמול הזמינו אותנו להשתתף בפאנל העוסק בקורסים המלמדים גברים איך להתחיל עם בנות.

התחום נקרא אומנות הפיתוי ויש לא מעט חברות שמנסות לדוג את אותם רווקים חסרי בטחון ולהבטיח להם את השמיים אם רק ישלמו להם כמה אלפי שקלים על קורס שילמד אותם איך להיות דון ז'ואנים ולהשיג כל בחורה שיירצו. בקורס מלמדים אותם בין היתר איך לאזור אומץ ולגשת ואז מוציאים אותם לקניונים, בארים ומועדונים כדי לתרגל את מה שלמדו בשטח.


הצורך של אותם בחורים ברור. אתרי ההכרויות לא מצליחים לתת את התוצאות הרצויות, ומודעות הפרסומת של אותם קורסים נראות מאוד מפתות (בכל זאת, מתעסקים באומנות הפיתוי:) ), עם זאת, יש לא מעט טענות על החפצה והתייחסות לא מכבדת לנשים.


בפאנל שאלו אותנו מה אנחנו חושבים על התופעה.

במבחן התוצאה, אנחנו מחלקים את התשובה לכמה אוכלוסיות:

1. אלה שמצליחים - יש את הבחורים שמצליחים ללמוד להתגבר על המחסומים שלהם, לגשת לבנות ולפעמים אפילו מצליחים לקבל את מספר הטלפון של אחת הבנות. במידה והם מנתבים את מה שלמדו למציאת זוגיות אז זה מעולה. הבעיה היא שרבים מהם מוצאים את עצמם מתחילים לראות את העולם בצורה שמחפיצה נשים, מתמכרים למשחקי הפיק אפ, ועל הדרך פוגעים בהרבה בנות וגם בעצמם.

2. יש את הבחורים שפשוט לא מצליחים לעשות את זה. הם נראים מאוד פאתטים מהצד ומושמים ללעג ע"י הסביבה וזה יוצר אצלהם תחושת תסכול גדולה עוד יותר. במיוחד כשהם רואים שיש כמה אחרים שכן הצליחו. בד"כ אין מישהו מוסמך שיידע לסייע להם בתחושות הרגשיות שעולות וחבל שכך.

3. בנות רבות מוצאות את עצמן מוטרדות לא מעט ע"י בחורים שלמדו לא לקבל "לא" כתשובה. לא כל המדריכים ובטח שלא כל התלמידים יודעים לכבד את הגבולות של הצד השני וזו תופעה שאנחנו צריכים לצאת נגדה כולנו כחברה. הגברים חייבים לשים לנגד עיניהם מה הנשים מרגישות בכל הסיטואציה הזו.


בשורה התחתונה, למרות שהמטרה כביכול חיובית ויש גם כמה בחורים שהצליחו למצוא זוגיות בזכות הקורס, נראה שחסרה מאוד נוכחות של איש מקצוע בתחום הזה, מה שהופך את הדעה הכללית בחברה שלנו על הקורסים האלה כשלילית. כששאלנו בצעירי רמת גן - גבעתיים על הנושא, כמובן שרוב התגובות היו נגד. הנה 3 תגובות לדוגמא:

* "בתור בחורה שמסתובבת בסנטר או במקומות מרכזיים אחרים את באיזשהו שלב כבר לומדת לזהות את השיטות של קבוצה מסוימת בתל אביב, וזה כבר מציק להיות במקום הזה של ״שפן ניסיונות״, לא מכבד ולא מכובד"
* "השתתפתי בכזה לפני מעל לעשור מהכסף של המענק שחרור. ממש מרגיש שההשתפות בקורס הזה שלחה אותי בכיוון הלא נכון ועם גישה מאוד מורידה עבורי ועבור הסביבה"
* "הקורס הזה הוא ניצול של אותם גברים חסרי ביטחון שמלמד אותם בסכום אסטרונומי שבשביל ״להשיג״ בחורה צריך להקטין, להשפיל ולזלזל בה, ועוד . במקום שיעבדו על בעיות הביטחון שלהם יחד איתם ויעזרו להם להבין מאיפה זה נובע - הופכים אותם למטרידים, מלמדים אותם לשקר והורסים להם את הסיכוי למערכת יחסים נורמלית ובריאה."

אז איך אפשר ללמוד להתחיל עם בנות מבלי להשתתף בקורס כזה?

אנחנו מאמינים שאם בחור מעוניין לגשת למישהי, הוא צריך לעשות זאת מתוך מקום אותנטי ולא מתוך אוטומט. לכן כדאי קודם כל לעבוד על ההערכה העצמית שלך שממנה יבוא גם בטחון עצמי אמיתי ולא מזויף. ברגע שתעריך את עצמך מספיק, תוכל לגשת לבחורה שמוצאת חן בעיניך בגב זקוף כשאתה יודע שאתה ראוי לה והיא ראויה לך.

זה אגב אחד הדברים שאנחנו עושים במפגשי הייעוץ למציאת זוגיות ובפגישות האישיות שלנו. יש המון אלמנטים חשובים שצריך להתייחס אליהם, בין אם זה עבודה על שפת הגוף שלך, קריאת שפת הגוף של הצד השני, שיפור מיומנויות שיחה, הבנת טובה יותר של סיטואציות חברתיות, וגם לדעת לקבל סירוב בצורה מכובדת, כשצריך :)


באופן כללי, חשוב ללמוד איך עובד עולם החיזור בראיית מאקרו וכך גם להבין בין היתר מה בחורה מרגישה עם כל הסיטואציה. יכול להיות שכשמישהו ניגש אליה בפעם השלישית בשעה האחרונה ולא מאפשר לה לנהל שיחת עומק עם חברה שלה, היא עלולה להגיב בצורה קצת מוגזמת. במידה וקבלתם סירוב, צריך לדעת לקבל את זה ובמקביל לנסות וללמוד מה הסיבה לכך והאם זה משהו שתוכלו לשנות או לשפר לפעם הבאה. חשוב לדעת להתייחס בצורה מכבדת לצד השני ולהבין איפה עובר הגבול בין שיחה לגיטימית לבין הטרדה. אם בוחרים לעבוד כל זה עם מאמן \ יועץ - עדיף לבחור מישהו מיומן שעובד עם שני המינים ומכיר לעומק את המחשבות, הדעות והמורכבויות של שני הצדדים.


- אם אתה רוצה לשפר את מיומנויות השיחה שלך - אפשר גם לתרגל וגם ללמוד מאחרים בפעילויות המשלבות שיחה בין רווקים ורווקות כמו "הצילו את הדייט" או "מתחילים בזום - מסיימים בזוג".

- אם אתה רוצה לצאת למלא דייטים, לא צריך להטריד כל בחורה שעוברת ברחוב או לכתוב לכל בחורה שמעניינת אותך באפליקציות ההכרויות. כדי להכיר המון בנות חדשות בערב אחד ובמקביל לתרגל את מיומנויות השיחה שלך - אפשר פשוט להירשם לאחד ממפגשי "ספיד דייט בריבוע"


וטיפ אחרון מאיתנו: אם מישהי מוצאת חן בעיניכם ונראה לכם שיש לכם סיכוי - גשו אליה :)
0
  • טלגרם
  • ווטסאפ
  • Google Play Social Icon
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Grey Facebook Icon

תרגישו חופשיים ליצור איתנו קשר באמצעות המייל או הווטסאפ שלנו: 0559384488 אבל אפשר גם באמצעות הטופס:

כל הזכויות שמורות ל"מה הלו"ז" ©2018