top of page

השבוע לפני 25.4-30.4

עודכן: 30 במאי 2020

לפני חודש וחצי, כשהתחיל עידן הקורונה (נדמה לי זה היה באמצע מרץ) מצאתי את עצמי מבלה שעות רבות מול המחשב שלי בבית. מאחת שעובדת 12 שעות ביום ועושה מילואים פעם בשבוע מצאתי את עצמי עם משמרת בעבודה של 7 וחצי שעות ביום. אז מתוך מחשבות מה לעשות עם זמני (חייבת להודות התמכרתי לשיעורים של פראנה יוגה בזום.. בקצב הזה עוד יציעו לי עבודה בקרקס) ומתוך חוסר חשק לקרוא YNET בשלב מסוים התחלתי לבדוק כל יום מה קרה בתאריך הזה בעבר וככה נולד הפינה היומית. בטור הנוכחי אני אנסה קצת לגעת יותר לעומק ולהרחיב על אירועים משמעותיים שקרו בשבוע בעולם.


אז מה היה לנו בשבוע האחרון של חודש אפריל. למי שזוכר לפני שבוע חל יום הזיכרון לשואה ולגבורה בארץ. ימי חודש אפריל הינם הימים האחרונים של מלחמת העולם השנייה באירופה (באוקיאנוס השקט ויפן המלחמה נמשכה עד לאוגוסט והסתיימה לאחר התלת שתי פצצות אטום וכניעת יפן). ב- 28.4.1945 מוסוליני מוצע להורג באיטליה ע"י פרטיזנים, באגם קומו באיטליה, כאשר הוא מנסה לברוח מאיטליה לאוסטריה. ואחרי יומיים ב- 30.4.1945 היטלר מתאבד בבונקר שלו בברלין. על מותם של השנים נותר רק להגיד "תודה לאל, ברוך שפטרנו וחבל שלא קודם". באיזשהו מקום שאתה גדל בישראל למשפחה ממוצע פולני השם היטלר והזוועות שלו זה טראומה לדורות.


אירוע חשוב נוסף וטראומתי גם כן שהתרחש השבוע היה בשנת 1986 והוא אסון צ'רנוביל. מדובר באסון פתע רב נפגעים מאז החל האדם להשתמש בנשק גרעיני, יש הטוענים שמדובר באסון האקולוגי החמור ביותר של המאה ה-20 (מעניין איך זה בהשוואה להפצצת האטום ביפן..). מרבית התושבים באזור היו בלי הגנה מתאימה וכמות הנפגעים עד היום לא לגמרי ברורה. גם בגלל שהיו כאלו שנפגעו לאחר מכן (כמו בפצצת האטום, אנשים שלאחר שנים פיתחו גידולים סרטנים למשל) וגם בגלל שהממשל הקומוניסטי לא בדיוק סיפר דברים (כמו הסינים והצפון קוראנים בימנו.. אני עד עכשיו תוהה אי אין כמעט קורונה בצפון קוריאה..). כמו כן בעקבות האירוע יש וירוסי מחשב הרסנים בתאריך.. אז מומלץ לוודא שהאנטי וירוס חזק ולא לפתוח מילים חשודים 😊.


וקצת לאירועים שמחים שקראו לנו השבוע (לא הכול נוראי בעולם.. תראו אנחנו כבר יכולים לזוז יותר ממאה מטר מהבית השבוע.. פתחו מספרות.. זה מתחיל להתקדם). אז ב- 29.4.2011 יורש העצר הבריטי הנסיך ויליאם נשא לאישה את העלמה לבית מידלטון, קייט (נהיה רשמים קתרין). אז מכוון שכולנו אוהבים סיפורי אגדות וראינו פעם איזו סדרה בערוץ ויוה על בחורה פשוטה שמתחתנת עם נסיך (או מיליונר) והם חיים באושר ועושר. ככה גם נראתה החתונה הזאת. אז מה היה באגדה הזאת, טוב אז ככה בגלל שאנחנו מודרניים, היא לא הייתה משרתת והם נפגשו באוניברסיטה (בכל זאת אנחנו במאה ה-21), הם יצאו הרבה שנים עד שבסוף הוא הוציא את הטבעת לחמת אפם של הצהובונים הבריטים. אלטון ג'ון כמובן בא לשיר בחתונה והחתונה הוגדרה כאחת החתונות המשמעותיות במאה האחרונה. אז דבר ראשון, האחות של הכלה גנבה את כל ההצגה (אני עד היום זוכרת את זה). דבר שני, רוב התלבושות היו מטופשות להחריד (בעיקר הכובעים) ודבר שלישי ואחרון, תרשו לי להגיד שהטעם של קייט בבגדים מתדרדר מאז . באמת שלא ברור לי איך היא סיימה תואר באומנות ועסקה כקניינית בחברת אופנה. אני רואה רק התדרדרות בבגדים בעשור האחרון (סבתא שלי ז"ל לבשה בגדים יותר צעירים ממנה). אירוע נוסף ואחרון שקרא לפני שנתיים הייתה הגרסה הראשונית של "בייבי שו", למי שזוכר ב 30.4.2018 ראש ממשלת ישראל מכנס מסיבת עיתונאים בקירייה ופורס את קלסרי המידע שגילינו על הגרעין האיראני (ועל הדרך עושה פרסומת לקרביץ.. ).


אז כדי שלא ישעמם לנו בבידוד מצאתי לנו כתבות וסרטים לקרוא: אז דיברנו על מלחמת העולם השנייה וסיומה, יש ב Netflix שלל סרטים בנושא. על האירועים הגדולים של המלחמה, מותו של היטלר ועוד. מומלץ בחום למי שמתעניין בהיסטוריה ומעוניין להעשיר את הידע שלו.

דיברנו על אסון צ'רנוביל, אז מצאתי כתבה שמשווה אותו לקורונה . לדעתי השוואה נחמדה אבל לא באותו קנה מידה של חומרה. והבטחתי להסביר על ההתדרדרות של קייט. אפשר להיכנס לתמונות ולחזות בעניים בהתדרדרות אז זה הכול לשבוע, נתראה בשבוע הבא 😊.

הילה

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page